Skip to main content

Kvalitní betonová směs

Betonové jímky jsou vyráběny z kvalitního betonu třídy C30/37 s přídavnými kapalinami na podporu voděodolnosti betonové žumpy. Betonová směs je tvořena výhradně ze štěrku, kameniva a cementu bez přidávání vápna, popílku nebo jiných lepivých náhrad.

Certifikované betonové jímky

Naše betonové jímky jsou technicky schválil TECHNICKÝ A ZKUŠEBNÍ ÚSTAV STAVEBNÍ PRAHA, s.p. S jímkou obdržíte Certifikát výrobku, zkoušky betonu a prohlášení o shodě. Tyto dokumenty jsou jediné a platné dokumenty na území České republiky.

Ocelová konstrukce jímek

Hustá ocelová konstrukce jímek je tvořena z žebrovaných betonářských prutů B500 o průměru ø8 – ø12 centimetrů. Díky kombinaci ocelové konstrukce a kvalitní betonové směsi jsou jímky odolné vůči přírodním vlivům a mechanickému poškození.

Hydroizolační vnější nátěr

Vnější strany betonových jímek jsou natřeny dvojitou ochranou hydroizolačního asfaltového nátěru, čímž je zaručena dokonalá voděodolnost i v místech pórů betonu.

Přísně stanovené rozměry

Boční strany betonových jímek odolávají vysokému tlaku zeminy, díky jejich rovnoměrné tloušťce po celém obvodu betonových nádrží. Všechny námi prodávané betonové produkty mají přísně stanovené rozměry, bez šetření na materiály pro umělé vyvolání masivního efektu.

Dokonalá odolnost spojů

Při osazování betonových jímek dbáme na vodotěsnost i v kritických místech spojení mezi betonovou nádrží, vrchní deskou a komínkem. Spoje lepíme jen a výhradně lepicí hmotou odolnou vůči agresivním látkám, tekutinám a povětrnostním podmínkam.

Dodržování pracovních postupů

Všechny naše dodávané betonové nádrže se při i po výrobě řídí přísnými předpisy a nechávají se ztvrdnout a stuhou po dobu minimálně 28 dní. Tento pracovní postup zaručuje, že beton je spolu s železnou konstrukcí soudržný a odolný.

Jednolité betonové nádrže

Samonosné prefabrikované jímky se vyrábějí v ocelových formách jako monolit (spodek nádrží je zalévané současně s bočními stranami nádrží) což zaručuje vysokou voděodolnost i při vlivu tlaku spodních vod.

D