Skip to main content

Septik s objemem deset krychlových metrů je odpovídajícím řešením i pro rodinný dům s početnější rodinou, hodí se ale výborně také pro rekreační objekty, u nichž vyvstává často problém s likvidací odpadních vod. V takovém případě je zpravidla dvoukomorové řešení vhodnější volbou než klasická žumpa, náklady nejsou o tolik vyšší a ušetříme si spoustu starostí i komplikací. Zjednodušeně řečeno – instalace septiku znamená návratnost vložené investice již v průběhu několika let.

Jímku dovezeme a usadíme přesně na požadované místo

Pro transport nádrží používáme nákladní automobil s hydraulickou rukou, postačí tedy připravit výkop odpovídajících rozměrů, o usazení i připevnění krycí horní desky a přístupového komínku se už postarají naši pracovníci. Upevnění desky i komínku se provádí speciálním flexibilním lepidlem, které zaručí dokonalé a spolehlivé spojení. Otvor pro přívod splašků a výstup pro připojení trativodu si vytvoří zákazník pomocí vrtačky s příklepem nebo jiné vhodné techniky podle potřeby.

V ceně je zahrnuto: betonová jímka o objemu 10m³, 10 cm vrchní deska z betonu s nosností do 3,5 tuny, komínek s výškou 50 cm a 54 cm průměrem, betonový poklop

Kompletní hmotnost betonové jímky

Jímka 10m3Vrchní deskaKomínek
7.000 kg1.500 kg150 kg

Jednokomorové betonové jímky mají své výhody i stinné stránky

K nesporným výhodám a přednostem odpadních nádrží s železobetonovou konstrukcí patří kromě nízké pořizovací ceny i neuvěřitelně dlouhá životnost a odolnost proti veškerým tlakům i působení spodních vod. Díky dvojitému ochrannému vnitřnímu nátěru izolační hmotou IZOLBET odolává nádrž i působení agresívních látek, obsažených v čisticích prostředcích. Proto do nich lze svádět bez obav i odpadovou vodu z kuchyňských dřezů a výlevek.

Minimální rozměry pro výkop

DélkaŠířkaHloubkaPodkladProhloubení
3850 mm3000 mm2550 mm150 mm100 mm

Výkop a instalace betonové jímky

Následující text přináší v ucelené formě instrukce ke správné přípravě výkopu, vyvrtání otvorů, připojení vstupního i výstupního potrubí a ke konečnému zásypu uložené nádrže.

D