Skip to main content

Bezodtoková nádrž na odpadní vody s objemem pět krychlových metrů je poměrně levným a současně spolehlivým řešením pro skladování odpadních vod v období mezi odvozem fekálií. Při průměrné denní spotřebě 108 m³ vody na osobu bude třeba nádrž poměrně často vyvážet, u dvoučlenné domácnosti by se jednalo přibližně o interval 24 dnů. Pro někoho to neznamená žádnou větší komplikaci, kdo ale nemá možnost tak často využít služeb fekálního vozu, měl by se raději poohlédnout po nádrži s větším objemem.

Na chatu nebo chalupu bohatě postačí

Na našich stránkách si v sekci jednokomorových betonových žump a jímek můžete snadno díky připravené kalkulačce spočítat nejen intenzitu vyvážení žumpy podle objemu a počtu osob v domácnosti, ale najdete zde i další šikovnou pomůcku, která vám pomůže snadno vybrat správnou velikost jímky na odpadní vody podle zadaných parametrů. O radu můžete samozřejmě požádat i u přímo u nás, ať již telefonicky nebo e-mailem. Pokud by došlo k tomu, že kapacita odpadní nádrže najednou nebude dostatečná, není problém místo nákladné výměny připojit k nádrži další a tak kapacitu jednoduše podle potřeby navýšit. Potřeba většího objemu může vzniknout například po rekonstrukci rekreačního objektu pro celoroční užívání nebo nárůstem počtu členů rodiny.

V ceně je zahrnuto: betonová jímka o objemu 5m³, 10 cm vrchní deska z betonu s nosností do 3,5 tuny, komínek s výškou 50 cm a 54 cm průměrem, betonový poklop

Kompletní hmotnost betonové jímky

Jímka 5m3Vrchní deskaKomínek
3.500 kg1.000 kg150 kg

Z jednokomorové nádrže dvoukomorový septik?

V případě propojení s další nádrží se může z jednokomorové odpadní žumpy stát plnohodnotný septik, který již funguje i jako odkalovací nádrž a současně umožňuje aplikovat rozšíření o biologické čištění. Potom necháváme vyvážet jen odpadové kaly a usazeniny, vodu lze využít k zalévání nebo ji vypouštět do trativodu či potoka. K provozu septiku a vypouštění nebo používání odpadních užitkových vod je zapotřebí povolení, u běžné jednokomorové jímky tomu tak zpravidla nebývá, o likvidaci se stará firma, pověřená odvozem fekálií.

Minimální rozměry pro výkop

DélkaŠířkaHloubkaPodkladProhloubení
3100 mm2000 mm2590 mm150 mm100 mm

Výkop a instalace betonové jímky

Následující text přináší v ucelené formě instrukce ke správné přípravě výkopu, vyvrtání otvorů, připojení vstupního i výstupního potrubí a ke konečnému zásypu uložené nádrže.

D